🔍متن کاملاصول طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه

اصول طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه

🕔1397/06/09

سال‌های زیادی طراحی دکوراسیون داخلی در دست عده‌ای خاص قرار داشت و برای آنکه کسی خانۀ مدرنی داشته باشد، باید به متخصصین این رشته رجوع می‌کرد و مبلغ زیادی هم می‌پرداخت. اما امروزه با وجود اینترنت و دسترسی راحت، می‌توان به مدرنترین سبک‌ها دسترسی داشت و از آن‌ها الگو گرفت. برای بهتر الگو گرفتن، باید با اصول طراحی دکوراسیون داخلی و المان‌های آن آشنا شد. در مطلب زیر به این اصول، المان‌ها و بررسی برخی نکات و تکنیک‌های جالب و آسان برای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن، پرداخته شده ‌است.

ادامه مطلب
🔍متن کاملشرایط دریافت وام مسکن زوجین چیست؟

شرایط دریافت وام مسکن زوجین چیست؟

🕔1397/05/03

تأمین مسکن مهمترین دغدغه افرادی است که قصد ازدواج دارند و شاید بتوان گفت این مسئله یکی از بزرگترین موانع بر سر راه ازدواج جوانان محسوب می‌شود. با توجه به افزایش قیمت ارز و نوسانات بازار، وضعیت این روزها بدتر از قبل شده است. قیمت‌ها همیشه چند قدم از پس‌انداز زوج‌ها جلوتر هستند و برخی دهک‌های جامعه کم کم فکر خرید خانه و ازدواج را فراموش می‌کنند. در راستای رفع این مشکلات، دولت و بانک‌ها طرح‌ها و تسهیلاتی را در نظر می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به وام مسکن زوجین اشاره کرد.

ادامه مطلب
🔍متن کاملتبدیل رهن و اجاره را چطور محاسبه کنیم؟

تبدیل رهن و اجاره را چطور محاسبه کنیم؟

🕔1397/02/01

یکی از سوالاتی که افراد هنگام جستجوی خانه به ذهنشان می‌رسد، نحوه‌ تبدیل رهن و اجاره است. مثلا با اطلاع از قیمت یک خانه چطور می‌توان تخمین زد رهن کاملش چقدر است یا چطور می‌توان اجاره‌ منصفانه برای رهن همراه با اجاره را محاسبه کرد.

ادامه مطلب
🔍متن کاملچند توصیه‌ی ایمنی برای جلوگیری از آتش‌سوزی در منزل

چند توصیه‌ی ایمنی برای جلوگیری از آتش‌سوزی در منزل

🕔1397/01/22

آتش‌سوزی در منزل جزء یکی از رایج‌ترین حوادثی است که در خانه رخ می‌دهد. آتش‌سوزی در خانه قطعاً رعب‌آور است، زیرا آتش می‌تواند خانه و وسایل ما را از بین برده و زندگی اعضای خانواده‌ی ما را در معرض خطر قرار دهد. اما مهم‌ترین اقدامی‌که می‌توان انجام داد تا جان و مال خود را از این حادثه محافظت کنید، پیشگیری است. بنابراین در اینجا قصد داریم تا نکات مهمی ‌را برای جلوگیری از آتش‌سوزی در منزل بیان کنیم. با رعایت این نکات بسیار ساده می‌توان تا حد قابل توجه‌ای از آتش‌سوزی در خانه جلوگیری کرد.

ادامه مطلب
🔍متن کاملچگونه وام بانک مسکن را بگیریم؟

چگونه وام بانک مسکن را بگیریم؟

🕔1397/01/15

مسکن یکی از نیازهای اساسی افراد جامعه است که دغدغه‌ی تأمین آن ذهن همه را به خود مشغول کرده است. یکی از چالش‌های اصلی خرید مسکن، قیمت آن است و تأمین هزینه‌ی مسکن برای اکثر مردم کار چندان راحتی نیست. به همین منظور وام‌های مختلفی تحت عنوان وام بانک مسکن ارائه می‌شود تا افراد بتوانند با استفاده از این وام‌ها، این نیاز اساسی خود را برطرف کنند. وام‌های مسکن انواع مختلفی دارند که برای دریافت هر کدام باید شرایط ویژه‌ای داشت. به طور کلی می‌توان وام‌های بانک مسکن را به دو دسته تقسیم کرد. دسته‌ی اول وام‌‌هایی هستند که از محل صندوق پس‌انداز مسکن ارائه می‌شوند و دسته‌ی دوم نیز وام‌های مربوط به خرید اوراق گواهی حق تقدم را شامل می‌شوند.

ادامه مطلب
🔍متن کاملشناسنامه فنی و ملکی ساختمان چیست؟

شناسنامه فنی و ملکی ساختمان چیست؟

🕔1397/01/14

فرض کنید قصد خرید خانه دارید و در این راستا خانه‌ای را چند بار دیده‌اید و ظاهر آن را پسندیده‌اید؛ همچنین با قیمت آن کنار آمده‌اید؛ آیا به نظر شما کار تمام است و می‌توانید با خیال راحت آن را خریداری کنید؟ پاسخ منفی است! در واقع همه‌ی آن چیزی که باید درباره‌ی خرید یک ساختمان تصمیم بگیرید، در نمای ظاهری خلاصه نمی‌شود؛ بلکه اطلاع از وضعیت ساخت و ساز و استانداردهای فنی نیز اهمیت زیادی دارند. اما چگونه می‌توان از این موارد آگاه شد؟ همان‌طور که هر انسانی یک شناسنامه‌ی منحصر به فرد برای خود دارد و از روی آن می‌توان اطلاعاتی درباره‌ی او بدست آورد، ساختمان‌ها نیز دارای شناسنامه‌هایی هستند که در آن می‌توان اطلاعات مربوط به ساختمان را مطالعه کرد. یکی از مدارک شناسایی وضعیت ساختمان، شناسنامه‌ فنی و ملکی است که داشتن آن برای هر ساختمان ضروری است

ادامه مطلب
🔍متن کاملآلوده‌ترین مناطق تهران کدام مناطق هستند؟

آلوده‌ترین مناطق تهران کدام مناطق هستند؟

🕔1397/01/13

این روزها آلودگی هوا تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم ساکنین کلان‌شهرها، به خصوص تهران، شده است. روزهای آلوده و ناسالم سال به سال در حال افزایش است و شمار بیماران تنفسی و افرادی که به خاطر این بیماری‌ها با مشکل رو‌به‌رو می‌شوند یا حتی جان خودشان را از دست می‌دهند به مرور بیشتر می‌شود. هرچند برای حل این مشکل دولت و مردم باید دست در دست هم دهند تا شاید بتوان از گسترش این پدیده‌ سیاه جلوگیری کرد، باید این واقعیت را پذیرفت که آلودگی به این زودی‌ها از تهران رخت برنمی‌بندد. اما سوال اینجاست که آیا آلودگی هوا در مناطق مختلف شهر یکسان است؟ آیا توجه به شاخص‌های آلودگی هوا می‌تواند معیاری برای انتخاب محله برای زندگی باشد؟ و اینکه آلوده‌ترین مناطق تهران کدام مناطق هستند؟

ادامه مطلب
🔍متن کامل

دلایل و عوامل تأثیرگذار بر نوسان قیمت مسکن

🕔1397/01/10

عوامل زیادی هستند که در نوسان قیمت مسکن مؤثر هستند. برخی از این عوامل منطقی، برخی از آن‌ها بر مبنای نظریه‌های اقتصادی و تراکم جمعیت و برخی بر اساس عوامل غیرمحسوس‌تر هستند.قیمت مسکن تحت تأثیر وضعیت اقتصادی، نرخ بهره، درآمد واقعی و تغییر در اندازه‌ی جمعیت و همچنین عرضه و تقاضا قرار دارد. در دوره‌های افزایش تقاضا و عرضه‌ی محدود، افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره را شاهد خواهیم بود. در ادامه با این عوامل و تأثیر آن‌ها بر نوسان قیمت مسکن و افزایش یا کاهش آن بیشتر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب
🔍متن کامل

معرفی مکان‌های تفریحی پونک

🕔1397/01/10

محله پونک، که در قدیم به خاطر باغ‌‌های بزرگ و درختان توتش شهرت داشته، هنوز هم جایی مناسب برای تفریح و خوش‌گذارنی بسیاری از تهرانی‌‌ها است. پونک به دلیل قرار گرفتن در منطقه‌ای کوهپایه‌ای و برخورداری از فضای سبز مناسب، معمولا نسبت به سایر محله‌های تهران آب و هوای بهتری دارد و دمای آن اغلب چند درجه خنک‌تر از سایر نقاط شهر است. در هر کجای تهران که باشید رفتن به محله پونک کار سختی نیست. از طریق بزرگراه‌های حکیم، ستاری، همت و اشرفی اصفهانی شما به سرعت به این محله در منطقه 5 می‌رسید و می‌توانید از مکان‌های تفریحی پونک بازدید کنید.

ادامه مطلب
🔍متن کامل

شناسنامه فنی ساختمان چیست؟

1397/01/10

هر ساختمانی که ساخته می‌شود، باید از مراحل قانونی زیادی عبور کرده و مجوزهای متعددی را دریافت کند تا بتواند مورد استفاده قرار گیرد. این مجوزها از مراحل آغازین و کسب مجوزهای اولیه‌ی ساخت و ساز گرفته تا صدور پروانه ساختمان را شامل می‌شود. یکی از اسنادی که هر ساختمان در فرآیند قانونی خود دریافت می‌کند، شناسنامه فنی ساختمان است. از طریق شناسنامه فنی می‌توان به بسیاری از ویژگی‌های عمومی یک ساختمان پی برد. در این مقاله قصد داریم در این‌باره توضیحاتی را ارائه دهیم.

ادامه مطلب